Tartalomkezelő rendszer választása vállalkozás számára

A megfelelő tartalomkezelő (CMS) rendszer kiválasztása nem minden esetben egyszerű dolog. Ilyen pl., ha cég, vállalat számára szeretnénk kiválasztani a megfelelő rendszert. Cikkünkben ehhez fogunk segítséget nyújtani.

Mire akarjuk használni?

Az első lépés, hogy meghatározzuk, mire fogjuk használni a tartalomkezelő rendszert. Ha csak blog bejegyzéseket, cikkeket akarunk kirakni, arra nem fog kelleni összetett rendszer. Ha termékeket szeretnénk árulni, akár webshop formájában, akkor viszont meg kell tudni oldani mindent a termékeke feltöltésétől a vásárlásig.

Könnyű frissítési lehetőségek

A céges honlapok egyik sajátossága, hogy folyamatosan frissíteni kell őket. Nem minden esetben van így, sokan csak egy alap weboldalt készíttetnek, melyeken csak a legfontosabb információk találhatók meg, de ezek egyre jobban háttérbe szorulnak. Ezeket a frissítéseket, szerkesztéseket minél egyszerűbben, könnyebben meg kell tudni oldani. Itt jön képbe a CMS rendszer, mivel ezzel fogjuk ezt elvégezni. Ha olyan a rendszer, amely beépített szövegszerkesztővel, egyszerű közzététellel rendelkezik, akkor ezeket a feladatokat gyorsan, kevés tanulás után el tudjuk végezni.

 

Tévhitek lézeres szemműtéttel kapcsolatban

A lézeres szemműtét ma már elterjedt kezelésnek számít, rengetegen esnek át rajta, és látnak utána tökéletesen. Ennek ellenére rengeteg tévhit kering a lézerkezelésekkel kapcsolatban. Ezek közül fogunk néhányat összegyűjteni és bemutatni.

A lézeres szemműtét veszélyes

Ez természetesen nincs így, ha megfelelő klinikán végzik a kezelést. Előfordulhatnak komplikációk, mint minden beavatkozásnál, de a lézerkezelés az egyik legveszélytelenebb kezelés.

Mindenki számára lehetséges

18 és 65 év közötti korban végeznek csak lézeres szemműtétet. A 18 évet sem lehet kőbe vésni, mivel fiatal korban a szem még változás alatt lehet, aminek végéig nem végeznek el szemműtétet embereken. Ez sokaknál 18 éves korra végbemegy, azonban előfordulhat, hogy tovább tart.

65 éve felett pedig azért nem végeznek kezeléseket, mert ekkor már az öregség miatti szemelváltozás, ami nem korrigálható.

Nem csak korbeli megkötések vannak, hanem különböző betegségek esetén (pl. súlyos cukorbetegség) sem végeznek lézerkezelést. Ezeket alkalmassági vizsgálat során szűrik ki.

A beavatkozás alatt nem lehet mozgatni a szemet

Ez gyakori tévhit, sokan gondolják azt, hogy a szem mozgatása problémákkal jár, azonban ez nincs így. A modern lézereknek köszönhetően le lehet követni a szem mozgását, és a lézer probléma nélkül tudja korrigálni, ha valaki megmozdítja a szemét.

Sokáig tart a felépülés

A lézeres szemműtétek után általában 24-48 órával már vissza lehet térni a normál kerékvágásba, néhány kivételtől eltekintve. Úszni, kontakt sportokat űzni, természetbeli aktivitásokat hosszabb ideig kell kerülni.

Mi az a numizmatika?

A numizmatika a pénzzel és a pénztörténettel foglalkozó tudományág. Eredetileg csak régi érmék gyűjtése volt a numizmatika, mára azonban továbbfejlődött modern pénzformák, pénzhelyettesítők és értékpapírok kutatására, gyűjtésére is, valamint a virtuális fizetőeszközökre is.

Magyarországon több évszázados múlttal rendelkezik a tudományos numizmatika, az 1700-as évek végén kezdődhetett. Az érmek és a bankjegyek rengeteg információt mutatnak meg arról a korról, melyben készítették, valamint használták őket. Ezeket az információkat kutatják általában a numizmatikusok.

Mára azonban ma már a pénzek fajtája széles, hatalmas mennyiségű, valamint rendkívül változatos, így a numizmatika több részterületre bontható. Vannak, akik csak a papírpénzekkel foglalkoznak, vannak, akik értékpapírokkal, de olyanok is, akik korabeli hamisítványokat vizsgálnak, nem eredeti pénzeket.

Amiket vizsgálnak:

  • a pénz tulajdonságai, sajátosságai
  • a pénzek fizikai jellemzői
  • a pénzverés, pénzkészítés, pénzhamisítás
  • a pénzhasználat, pénzforgalom
  • a nem fizetőeszközként használt érmék

A numizmatikával komolyan foglalkozó emberek száma néhány ezerre tehető hazánkban. Ezeknek az embereknek nem könnyű a feladata, mivel Magyarország színes történelmének köszönhetően rengeteg féle érmét lehet találni. Ezeket az érméket általában csoportosítani szokták az adott kornak megfelelően (pl. Árpád-ház, Habsburg-kor, Károly Róbert korabeli stb.). Sokan ezen korok közül csak egyre szakosodnak, mivel így könnyebb egy teljes gyűjteményt összeszedni (időben és költségekben is jobban ki lehet így jönni).